Benátky nad Jizerou

Husovo nám. 55, 294 71 Benátky nad Jizerou

ZŠ Benátky nad Jizerou
ZŠ Benátky nad Jizerou

press to zoom
ZŠ Benátky nad Jizerou
ZŠ Benátky nad Jizerou

press to zoom
1/1
 

Kdy a co cvičíme?

David Šturm

Judo

2 000 Kč/pololetí

Den
Čas
Věk
Popis
čtvrtek
18:00–19:00
začátečníci a pokročilí

Často kladené otázky

S čím mám počítat v souvislosti s COVID-19?

Je možné, že nás ještě čekají nějaká další opatření. Tak nebo onak Vy se můžete spolehnout, že se k Vám vždy zachováme férově. Finance za zkrácené pololetí jsme Vám vraceli a v případě dalších omezení opět vracet budeme.


Garantujeme Vám, že za pololetí proběhne 16 lekcí – většinou ale proběhne 18–20 lekcí. Hodně totiž záleží na tom, jak vyjdou prázdniny, státní svátky a ředitelská volna. Pokud někde proběhne méně než 16 lekcí, tak máte nárok na kompenzaci. Automaticky Vás v tomto případě kontaktujeme.


Co si mám vzít na první hodinu?

Judo a pohybovky: Postačí pouze tričko, tepláky (nebo kimono, pokud ho již máte) a pití. Cvičíme na boso, takže tenisky nejsou potřeba. Nicméně ve větších a studenějších tělocvičnách se hodí i přezuvky pro přechod mezi šatnou, tělocvičnou a toaletou.


Atletika: Zabalte si tričko, tepláky nebo kraťasy, tenisky do haly a pití.


Jsou povoleny návštěvy na hodinách?

Návštěvy nejsou vhodné, ale má to své výjimky…


Proč? Na tréninku se musí všechny děti cítit příjemně a bezpečně. Trénink musí být místo, kde se děti nebojí dělat chyby a učit se z nich, kde na ně není vyvíjen jiný než nezbytný tlak a stres. Mezi dětmi se o to starají trenéři – umravňují kolektiv, vytvářejí přející a podpůdnou atmosféru mezi dětmi. A sami si velmi hlídají, jakým způsobem chválí nebo opravují děti. Přítomnost kohokoli dalšího na hodině to může narušit a trenér to pak už nemá ve své moci. Často zažíváme, že se děti v přítomnosti rodičů začnou předvádět. Nebo se naopak v přítomnosti někoho cizího začnou bát zkoušet to, co jim nejde.


Kdy je přítomnost rodiče vyloženě vhodná? Máte-li plaché či bázlivé dítě, pak mu Vaše přítomnost na prvních hodinách dodá sebejistotu a klid.


Výjimky? Vaše podpora a zájem jsou pro děti nesmírně důležité. Proto nám ve větších tělocvičnách nevadí, pokud se párkrát za rok přijdete podívat… naopak. Prosíme ale o nenápadnost. Přijít o chvilku později, sednou si stranou např. na ochoz a nedávat o sobě moc vědět.


Musím mít na judo kimono?

Ano, kimono jsou „montérky“ pro zápasení. Jde o pevné a bezpečné oblečení. Mnoho technik juda nelze bez kimona provést bezpečně, protože bez kimona nemá soupeř pevný úchop a nemůže kontrolovat pád soupeře.


V začátečnických kurzech se seznamujeme s judem na technikách na zemi, kde se bez kimona obejdeme. Po Vánocích je už kimono absolutní nutností. Kimono tedy může být hezkým vánočním dárkem.


Kde a jaké kimono si mám koupit?

Ideální je bílé kimono určené pro judo. Nekupujte kimona na aikido, karate či kimona z Decathlonu – nebývají dostatečně pevná a trhají se. Doporučujeme např. kimona Daedo. U firmy Hayashi jsme pro Vás na ně vyjednali 15 % slevu. Jako slevový kód vyplňte 'J4F20'.


Můžeme si nahradit zameškané hodiny?

Ano.


V případě nemoci nebo i např. ředitelského volna na Vaší škole je možné si nahradit hodinu na jiném místě. Vhodné místo si můžete vyhledat např. v přihláškách. Dejte pozor, abyste si vybrali hodinu na stejné úrovni, jakou navštěvujete. Určitě by nebylo vhodné, aby si začátečník nahrazoval hodinu u pokročilých a naopak. Moc prosíme, jen to oznamte e-mailem nebo SMSkou trenérovi hodiny. Počítejte s tím, že trenér má právo veta a může Vám to z různých důvodů zamítnout (hodina je přeplněná, je v plánu nějaká speciální aktivita atd.).


Lze uplatnit benefit od zaměstnavatele nebo příspěvek pojišťovny?

Ano, fakturu pro zaměstnavatele je možné vystavit, ale upozorňujeme, že se jedná o platbu členského příspěvku a takto to bude i na dokladu uvedeno.


Pokud budete chtít čerpat příspěvek u zdravotní pojišťovny (programy  prevence) a budete k tomu potřebovat daňový doklad (fakturu),  kontaktujte nás před provedením platby na mirka.kadubcova@judo4fun.cz. Nejprve vystavíme fakturu a poté až zadávejte převod.