top of page

Často kladné otázky

Co si mám vzít na první hodinu?

Judo a pohybovky: Postačí pouze tričko, tepláky (nebo kimono, pokud ho již máte) a pití. Cvičíme na boso, takže tenisky nejsou potřeba. Nicméně ve větších a studenějších tělocvičnách se hodí i přezuvky pro přechod mezi šatnou, tělocvičnou a toaletou.


Atletika: Zabalte si tričko, tepláky nebo kraťasy, tenisky do haly a pití.

Jsou povoleny návštěvy na hodinách?

Návštěvy nemáme moc rádi, ale má to své výjimky…


Proč? Na tréninku se musí všechny děti cítit příjemně a bezpečně. Trénink musí být místo, kde se děti nebojí dělat chyby a učit se z nich, kde na ně není vyvíjen jiný než nezbytný tlak a stres. Mezi dětmi se o to starají trenéři – umravňují kolektiv, vytvářejí přející a podpůdnou atmosféru mezi dětmi. A sami si velmi hlídají, jakým způsobem chválí nebo opravují děti. Přítomnost kohokoli dalšího na hodině to může narušit. Často zažíváme, že se děti v přítomnosti rodičů začnou předvádět. Nebo se naopak v přítomnosti někoho cizího začnou bát zkoušet to, co jim nejde.


Kdy je přítomnost rodiče vyloženě vhodná? Máte-li plaché či bázlivé dítě, pak mu vaše přítomnost na prvních hodinách dodá sebejistotu a klid.


Výjimky? Vaše podpora a zájem jsou pro děti nesmírně důležité. Proto nám ve větších tělocvičnách nevadí, pokud se párkrát za rok přijdete podívat… naopak. Prosíme ale o nenápadnost. Přijít o chvilku později, sednou si stranou např. na ochoz a nedávat o sobě moc vědět.

Musím mít na judo kimono?

Ano, kimono jsou „montérky“ pro zápasení. Jde o pevné a bezpečné oblečení. Mnoho technik juda nelze bez kimona provést bezpečně, protože bez kimona nemá soupeř pevný úchop a nemůže kontrolovat pád soupeře.


V začátečnických kurzech se seznamujeme s judem na technikách na zemi, kde se bez kimona obejdeme. Po Vánocích je už kimono absolutní nutností. Kimono tedy může být hezkým vánočním dárkem.


Více v článku Návod na koupi kimona.

Kde a jaké kimono si mám koupit?

Ideální je bílé kimono určené pro judo. Nekupujte kimona na aikido nebo karate – nebývají dostatečně pevná a trhají se. Doporučujeme např. kimona Daedo. U firmy Hayashi jsme pro vás na ně vyjednali 15 % slevu. Jako slevový kód vyplňte 'J4F20'.


Více v článku Návod na koupi kimona.

Můžeme si nahradit zameškané hodiny?

Ano.


V případě nemoci je možné si nahradit hodinu na jiném místě. Vhodné místo si můžete vyhledat např. v přihláškách nebo po rozkliknutí trénéra v části náš tým najdete všechny jeho hodiny. Dejte pozor, abyste si vybrali hodinu na stejné úrovni, jakou navštěvujete. Určitě by nebylo vhodné, aby si začátečník nahrazoval hodinu u pokročilých a naopak. Moc prosíme, jen to oznamte e-mailem nebo SMSkou trenérovi hodiny. Počítejte s tím, že trenér má právo veta a může vám to z různých důvodů zamítnout (hodina je přeplněná, je v plánu nějaká speciální aktivita atd.).

Lze uplatnit benefit od zaměstnavatele nebo příspěvek pojišťovny?

Ano, fakturu pro zaměstnavatele je možné vystavit, ale upozorňujeme, že se jedná o platbu členského příspěvku a takto to bude i na dokladu uvedeno.


Pokud budete chtít čerpat příspěvek u zdravotní pojišťovny (programy prevence) a budete k tomu potřebovat daňový doklad (fakturu), kontaktujte nás před provedením platby na mirka.kadubcova@judo4fun.cz. Nejprve vystavíme fakturu a poté až zadávejte převod.

Chceme se odhlásit z hodin. Co máme dělat?

Nejjednoduším způsobem je vyplit odhlašovací formulář. Na jeho základě vám vrátíme přeplatek členského příspěvku.


Poskytujete slevu na sourozence?

Neposkytujeme.

Je nutné se registrovat do evidence Českého svazu Juda?

Registrace je nutná, pokud

  • chce vaše dítě aktivně závodit mimo oddíl nebo

  • chcete oficiálně a nesmazatelně zapsat zvýšení pásku (výkonnostního stupně) dítěte do evidence Českého svazu juda.


My vám určitě doporučujeme si zvýšení pásku nechat zapsat. Už jen jako důkaz toho, že vaše dítě skutečně dělalo judo.

Jak se zaregistrovat do evidence Českého svazu Juda?

Jestliže chcete vytvořit profil pro vašeho judistu, tak vyplňte údaje ZDE. (Nahlížení do evidence svazu juda a kontrola profilu rodiči, jak tomu bylo dříve, již bohužel není možná.)


S dotazy nebo požadavky na aktualizaci profilu se proto obracejte buď na svého trenéra nebo na administrátora klubu: helena.porubova@judo4fun.cz.

bottom of page