Mgr. Martin Kadubec

                                                                                                                 

      Po 20 letech v armádě, jsem se rozhodl, že se budu věnovat tomu, co mě nejvíce baví a doprovází již od dětství, tj. bojová umění, gymnastika, střelba, vojenství.

   Armáda do které jsem nastoupil hned po maturitě, mě ovlivnila v mnoha věcech, např. v tom, že jsem zvyklý mít kolem sebe jen opravdové přátele, kterým mohu věřit, a v armádě jsem měl to štěstí, a tam jsem si vybírat nemohl, zde jsem si můj tým vybral a je to ještě lepší. :)  Jako bonus je to, že je s nimi i sranda, a někdy až moc, tak jako v každém supr kolektivu.

   Oddíl judo4fun jsem založil právě po skončení mého působení v armádě, v roce 2014, cítil jsem že po těch letech je už opravdu čas začít čistit karmu. Vznikl tehdy malý oddílek v Chýni - cca 15 dětí( většina je v našem oddíle stále) a oddíl začal velmi dynamicky růst, nyní nás je víc než 500.

něco více o mě:

   - pocházím z učitelské rodiny (bába, děda, tety, máma i otec) - všichni učitelé - obvykle tělocvik a jazyky. Nechtělo se mi následovat rodinnou tradici (zejména finanční důvody), ač všichni to u mě předpokládali a já se rozhodl navzdory všem jít do armády.

   - nastoupil jsem do Chrudimi tehdy do první profesionální tzv. 4 roty přímo pod  (tehdy maj. a kpt.) současným gen. Opatou a plk. Procházkou. Zde jsem strávil několik let a na misi v Bosně v roce 2002 jsem se potkal s příslušníky vojenské policie a ti mi nabídli práci u Ochranné služby VP. Tento nápad mě nadchl a po návratu zpět jsem si zažádal o přeložení a následně nastoupil k VP - Ochranná služba. 

         Za dobu u VP jsem byl na třech dalších misích a zakončil to misí v Afganistanu v roce 2012, kde jsem potkal mojí  ženu (Mirku), a rozhodli jsme se, že chceme žít spolu normální rodinný život. Rozhodl jsem se odejít z armády a využít výhody, kterou mi armáda poskytuje (doživotní výsluhu) a budu se věnovat oboru trénování (učitelství vlastně) v tom co umím nejlépe - taktika, střelba, boj (Thai box, judo).

 

       Nakonec,  se mi cesta otevřela nejvíce v oblasti juda a praktické sebeobrany a opravdu mě to baví. Tzv. jsem se v tom našel a žiji tak trochu život snů. Dělám můj hlavní koníček - judo a sebeobranu, občas to zpestřím střelbou a survival aktivitami na ašich soustředěních a plánuji to dělat asi navždy. :) :)

       Judo, které učím jsem si tak trochu předělal k obrazu mému, zpraktičnil ho, neučím děti některé věci z čistě sportovního - závodního juda, které by byly pro praktický boj velmi nepraktické a naopak je učím spousty věcí, které jsou pro praxi vhodné.

      Nikdy jsem nepatřil mezi špičkové judisty, možná ani ne mezi dobré judisty, ale rád jsem vždy zápasil a dělal to prostě pro radost, "just4fun" a proto jsem založil i oddíl, který moji filosofii potvrzuje.

       Nesnažím se hledat talenty a vyhrávat republikové, či evropské soutěže, nemám žádné závodní ambice, moje ambice jsou, odtrhnout děti od moderních přitažlivých medíí a přitáhnout je ke sportu, zvýšit jim sebevědomí tím, učit je komunikovat navzájem, a prostě najít v pohybu životní cestu. At již v gymnastice, judu, či atletice.

 


Vzdělání, trenérské kurzy a certifikáty:

Pedagogická VŠ (učitel, vychovatel) - Mgr.
Trenér 2. třídy judo, 1. dan Judo
Trenér 2. třídy posilování
Trenér 2. třídy Fitness
Trenér 2. třídy kulturistika
Instruktor vojenského lezení
Trenér 3. třídy box


Jiné znalosti a certifikáty, pro představu:
Kurz MOUT - Military operatins in Urban Terains - boj v městské zástavbě
Zelená i černá taktika - výsadkářská i policejní
Zdravotní kurz - vojenský - 3 měsíce v Uherském hradišti
Kurz SOM - ovládání a práce s přístroji na ostrahu - noční vize, termo vize, pohybová čidla atd.

Kurz Force protection - ochrana jednotek - vyhodnocování rizik (Brno - akademie)

Kurz osobního ochránce

CONAMS, LEGAL aspects of foreign missions, MUSADO, kriminalistika, survival  a spousta dalších vojenských i policejních kurzůJazykové znalosti:
Angličtina - plynně - STANAG 3
Franzouzština - STANAG 1+
Ruština

několik fotek z mé vojenské historie.

Certifikáty a různé jiné zajímavosti z mé vojenské i civilní historie